Predsjednik Sjedinjenih Američkih Država Donald Trump izjavio je danas da sljedeći vrhovni vjerski vođa Irana „neće dugo trajati“ bez njegova odobrenja.
– Morat će dobiti odobrenje od nas. Ako ga ne dobiju, neće dugo trajati. Želimo biti sigurni da se ne moramo vraćati u Iran svakih 10 godina – rekao je Trump u intervjuu za ABC News.
Objašnjavajući zašto su Sjedinjene Američke Države krenule u rat protiv Irana, Trump je rekao da je Iran „planirao preuzeti cijeli Bliski istok“, zbog čega je on predložio da ih u tome spriječi.
Prema njegovim riječima, u trenutku kada se Iran priprema za kopnenu invaziju SAD-a, Amerika neće prihvatiti ništa manje od bezuvjetne predaje Irana.
Trump je prošlog tjedna u razgovoru s novinarima rekao da će rat s Iranom trajati samo četiri do pet tjedana, no danas je izjavio da ne želi predviđati koliko će rat trajati, naglasivši da se operacije odvijaju „brže nego što je planirano“.
– Nikada ne predviđam. Sve što mogu reći jest da smo ispred roka, i u pogledu smrtonosnosti i u pogledu vremena – rekao je Trump