
Subotica, 17. juni 2025. – Velika tragedija potresla je Suboticu nakon što se u nedjelju popodne, u Čantavirskom jezeru, utopio Arnold Č. (19), maturant Tehničke škole „Ivan Sarić“.
Mladić je otišao na kupanje sa dvojicom prijatelja, ne sluteći da će taj izlet imati koban ishod.
O ovoj nesreći je progovorio blizak član porodice, ispričavši potresne detalje trenutaka kada se Arnold borio za život. Prema njegovim riječima, sve se dogodilo veoma brzo.
– Otišao je na jezero s dvojicom vršnjaka, želeći da se malo opusti i provede nakon mature. Svi su znali plivati. Ušli su u vodu i počeli da se zabavljaju, a onda je Arnold iznenada zaronio. Jedan prijatelj je odmah pokušao da ga izvuče, ali nije uspio. Vikali su za pomoć, ali niko sa obale nije prišao – svi su samo stajali u šoku i posmatrali – rekao je potreseni rođak.
Kako dodaje, mladići su pokušali da pozovu pomoć:
– Kada su vidjeli da ih niko ne čuje, pozvali su hitnu pomoć i policiju. Policija je brzo stigla i zabranila im da ponovo ulaze u vodu. Hitna pomoć je došla tek nakon sat i po, ali već je bilo kasno. Neko je, prije njihovog dolaska, uspio da ga izvuče iz vode, ali je već bilo gotovo. Ljekari su samo mogli da konstatuju smrt – kazao je.
Arnoldova smrt izazvala je veliki šok u zajednici. Školski drugovi, profesori i brojni sugrađani opraštaju se od mladića putem društvenih mreža, ističući da je bio omiljen, uvijek nasmijan i spreman da pomogne svakome.
Policija je potvrdila da je slučaj zabilježen i da je u toku istraga koja bi trebala rasvijetliti sve okolnosti ove tragedije.
📢 Imate mišljenje o ovoj temi?
Uključite se u raspravu i ostavite komentar na našem sajtu ili društvenim mrežama. BALKAN X PORTAL