Zapaljeno vozilo
SRBIJA: U beogradskom naselju Čukarica (Srbija) rano jutros, oko 4 sata, dogodio se težak incident u kojem su namjerno zapaljena dva automobila. Razmjere požara su katastrofalne – od vozila je ostala samo nagorjela metalna školjka.
Meta napada bio je “audi”, ali je snažan požar brzo zahvatio i drugo vozilo, luksuzni “range rover”, koje je bilo parkirano tik uz njega. Oba automobila su potpuno uništena, a nastala je ogromna materijalna šteta. Srećom, povrijeđenih lica nema.

Ne čudi me uopšte što se to dogodilo. Ovdje se parkira ko kako hoće, buše im gume i dizu brisače ali džabe. Bilo je samo pitanje trenutka. Tu ulicu iznad redovno turiraju kao da smo pored trkačke staze – rekla je komšinica.
Kamere za video-nadzor snimile su cijeli čin paljenja. Na snimku se vidi maskirani muškarac kako prilazi “audiju”, poliva ga zapaljivom tečnošću, a potom pali šibicom. Odmah nakon što je vozilo buknulo u plamen, piroman je pobjegao niz ulicu.
O slučaju je odmah obaviješteno Drugo osnovno javno tužilaštvo u Beogradu. Policija je započela detaljnu istragu.
U sklopu istražnih radnji, bit će obavljen razgovor sa oba vlasnika uništenih automobila, kako bi se razotkrio motiv i utvrdile sve okolnosti koje su dovele do ovog teškog krivičnog djela, piše Telegraf.
(FOTO: Telegraf)
