
U trenucima kada se čovečanstvo pita kuda ide svet i kako će se završiti brojni politički i društveni potresi, ime jednog zaboravljenog, ali nikada potpuno utišanog proroka sve češće se provlači kroz analize i razgovore.
Volf Mesing – mentalista, hipnotizer, ali pre svega legendarni vidovnjak, ponovo je u centru pažnje. I to ne bez razloga: Njegova predviđanja o Rusiji, Zapadu i svetskim potresima iznova zvuče zapanjujuće precizno u kontekstu aktuelnih događaja, a posebno uznemirujuće u svetlu onoga što je navodno predvideo za maj 2025. godine.
Rođen u Poljskoj 1899. godine, Volf Grigorjevič Mesing je gotovo čitav život proveo u SSSR-u, koji je smatrao svojom duhovnom domovinom.
Njegove sposobnosti izazivale su podjednako strahopoštovanje i sumnju – čitao je misli, predviđao događaje i uspostavljao telepatski kontakt sa publikom, što je često demonstrirao pred hiljadama ljudi.
Ono što ga je učinilo legendom nije samo talent, već i niz zapanjujuće tačnih predviđanja, uključujući i kraj Drugog svetskog sukoba, pa čak i sudbinu Adolfa Hitlera.
A onda su ostala njegova zabeležena proročanstva – neka obavijena misterijom, neka jasna poput dnevnih vesti – koja se sve više osvetljavaju kroz današnje događaje.
Mesing je još šezdesetih godina prošlog veka govorio o ozbiljnoj krizi koja će zahvatiti postsovjetski prostor početkom 2020-ih.
Tada je, prema rečima njegovih sledbenika, upozorio da će Rusija ući u težak period – ne vojni sukob u klasičnom smislu, već fazu duboke transformacije i pritisaka spolja. U tom kontekstu govorio je o „udaru sa Zapada“ koji će narod moći da prebrodi samo ako se ujedini.
Valentina Ivanovna, dugogodišnja poštovateljka Mesingovog lika i dela, prenosi da je prorok video kako će Rusija biti primorana da se duhovno sabere i odbaci sve ono što joj je nametnuto spolja: „Upozoravao je da će nam pokušati podmetnuti lažne vrednosti, ali da ćemo ih u pravom trenutku prozreti i odbaciti.“
Taj trenutak, kako se tvrdi, dolazi upravo sada.
Prema tvrdnjama Mesingovih sledbenika, upravo maj 2025. godine označava prekretnicu – ne kroz eksplozivne događaje, već kao simbolički početak nepovratnih promena u svetskom poretku. To je trenutak kada, kako je govorio, svet počinje da shvata da postojeći sistem više ne funkcioniše.
Mesing je predvideo da će upravo u ovom periodu krenuti proces „pročišćenja“ – kako ekonomskog, tako i moralnog – u kome će se Rusija izdvojiti kao stub nove svetske ravnoteže.
Njena uloga neće biti osvajačka, već duhovna: „Biće to zemlja koja privlači ljude željne pravde i reda“, govorio je.
Kao što ističe Valentina Ivanovna, ovo se u mnogome poklapa sa savremenim razvojem organizacija poput BRIKS-a, u kojima Rusija ima ključnu ulogu. „Mislim da je upravo na to mislio kada je govorio o ekonomiji zasnovanoj na poštenju. BRIKS danas ne obećava bogatstvo kroz izrabljivanje, već kroz saradnju.“
Možda najprovokativniji deo Mesingovih predviđanja tiče se Zapada, a naročito Sjedinjenih Američkih Država. Njegova poruka bila je jasna: Sankcije i pokušaji izolacije Rusije neće se završiti trijumfom Zapada, već preokretom koji će uneti duboke promene u sam taj sistem.
Govorio je da će pritisci iz Evrope i Amerike izazvati kontraefekat – unutrašnje krize, pad standarda i rast nepoverenja prema sopstvenim liderima. Što se tiče SAD, predviđao je da će tokom prve polovine XXI veka izgubiti lidersku poziciju u svetu.
U tom vakuumu, kako je tvrdio, uzdići će se Kina, ali sa sopstvenim rizicima.
Jedno od najdramatičnijih predviđanja koje se pripisuje Volfu Mesingu odnosi se na potencijalni oružani sukob u Aziji. Navodno je zapisao da će u 2020-im godinama doći do vojne konfrontacije u kojoj će Kina igrati ključnu ulogu – a posebno zabrinjava podatak da je spomenuo upotrebu nuklearne sile prema Japanu i Tajvanu.
Ne govori se o globalnoj kataklizmi, već o dugom i iscrpljujućem sukobu koji će redefinisati pozicije mnogih zemalja. Rusija, kako stoji u proročanstvu, neće moći ostati po strani i biće primorana da se pozicionira. No, ono što sledi posle toga je najvažnije.
Kao kruna celokupne vizije, Mesing je predvideo da će se Rusija u periodu posle 2020-ih pretvoriti u „centar duhovne i intelektualne gravitacije sveta“. Ljudi, kako je rekao, neće dolaziti samo zbog ekonomske stabilnosti, već iz potrebe za životom u društvu koje nudi pravu alternativu haosu zapadne civilizacije.
„Govorio je da će ljudi sa svih strana sveta želeti da žive u Rusiji, ne iz mode, nego iz osećaja da je to mesto gde se još uvek zna šta su poštenje, tradicija i čast“, prenosi Valentina Ivanovna.
Prema tim rečima, čak i razdvojeni narodi, poput ruskog i ukrajinskog, u nekoj tački istorije će se ponovo zbližiti, shvatajući da su ih vekovima povezivale dublje vrednosti i zajednički koreni.
Ipak, ne može se izostaviti skepsa. Neka od navodnih Mesingovih predviđanja nisu potvrđena dokumentima, već prenesena usmeno, kroz decenije. Mnoge izjave nisu precizno datirane niti zabeležene njegovom rukom. Postoje čitave zajednice sledbenika koji možda više tumače nego prenose originalne poruke.
I tu dolazimo do ključnog pitanja: Da li Mesing zaista video budućnost ili je postao simbol večne ljudske potrebe za redom u haosu?
Jedno je sigurno – njegovi citati, koliko god bili obavijeni maglom, pogađaju u nerv današnjice. I upravo zato se svet sa neizvesnošću i blagim nemirom okreće ka maju 2025. godine, čekajući da vidi: Da li će taj mesec zaista pokrenuti novi svetski poredak, ili ćemo još jednom poverovati u snagu proročanstva kada nas realnost stigne s leđa.
Izraženi stavovi i mišljenja u tekstovima su isključivo autorski i ne odražavaju nužno stavove uredništva ili vlasnika Balkan X portala.
