
Tužilac je izdao nalog za provođee svih istražnih radnji radi utvrđivanja okolnosti nesreće, kao i za obdukciju tijela poginule, koja će biti obavljena u Zavodu za sudsku medicinu RS.
Na autoputu Banja Luka–Gradiška, u mjestu Čatrnja, na Carinskom terminalu u Bosanskoj Gradišci, 16. septembra 2025. godine dogodila se teška saobraćajna nesreća u kojoj je život izgubila inspektorica Republičke uprave za inspekcijske poslove M.V. (51) iz Banje Luke.
“Na auto-putu Banja Luka-Gradiška, u mjestu Čatrnja, grad Bosanska Gradiška, na Carinskom terminalu Bosanska Gradiška, dana 16.09.2025. godine, oko 10,50 časova, dogodila se saobraćajna nezgoda u kojoj je jedno lice smrtno nastradalo.
U ovoj saobraćajnoj nezgodi učestvovalo je putničko vozilo marke ‘Citroen’ kojim je upravljalo lice inicijala M.V. rođena 1974. godine iz Banja Luke, i parkirano teretno vozilo ‘Mercedes’ kojim je upravljalo lice M.C. rođen 1979. godine iz Gradiške.