Nikšić slao ceduljice za zapošljavanja, tražio činovanja svojih prijatelja, premještaje u policijskim agencijama. Munjićev rođak i Ohranovićeva supruga dobili direktorske pozicije!
NIKŠIĆEVA CEDULJICA
Ceduljicu je 25. jula 2023. godine, tri mjeseca nakon što je preuzeo dužnost federalnog premijera, Nermin Nikšić poslao v.d. direktoru Federalne uprave policije Vahidinu Munjiću.

- Cedulja koju je Nikšić poslao Vahidinu Munjiću, Istraga.ba
Nermin Nikšić piše poruku Vahidinu Munjiću koja glasi:
“U granicama mogućnosti. Hvala. Hvala…”
“Javim Vam odmah”, odgovara Munjić, koji, potom, Nikšićeve poruke prosljeđuje Dženadu Groši, šefu Sudske policije FBiH.
“U granicama mogucnosti. Hvala. Hvala unaprijed”, napisao je Munjić.
U 13:37:03, 25. jula 2023. godine Grošo odgovara:
“Provjerim kada se vratim sa odmora kako stoji na listi jer su završene sve procedure koje se tiču nas, uključujući i intervjuu. Za one koji su po broju bodova u vrhu liste i određeni broj rezervnih kandidata je pokrenuta procedura sigurnosnih provjera i sve je još krajem juna poslano SIPA-i. Svakako se čujemo i vidimo.Lp”.
“Hvala Grošo, puno”, zahvalit će se Munjić 15 minuta kasnije.
Onda će ekspresno proslijediti Grošinu poruku Nerminu Nikšiću.
“Premijeru prenosim Vam poruku koju mi je Groso poslao, on se trenutno nalazi na odmoru u Hrvatskoj, pa cim dodje javit ce mi potpunije informacije, pozdrav Vahidin Munjic „Provjerim kada se vratim sa odmora kako stoji na listi jer su završene sve procedure koje se tiču nas, uključujući i intervjuu.
Za one koji su po broju bodova u vrhu liste i određeni broj rezervnih kandidata je pokrenuta procedura sigurnosnih provjera i sve je još krajem juna poslano SIPA-i. Svakako se čujemo i vidimo. Lp“
Komentarišući prvi dio prepiski koje su objavljene prošle nedjelje, Numanović konstatuje da to nije ništa novo niti neviđeno u našoj političkoj areni:
I ranije smo viđali ovakve situacije i to nije ništa novo. Jedina razlika je u tome što bi u prošlim situacijama ishod bio da su akteri odmah bili strpani iza rešetaka. Ipak, ovo je stvar koja je u povoju i mislim da će tek biti daljnji razvoj ove situacije, konstatuje Numanović, dok Haris Imamović skreće pažnju na više reakcije koje su došle od premijera Nikšića:
Meni je indikativno što se premijer triput oglašavao. Prvi put nekim saopštenjem, drugi put u gostovanju na BHRT-u, a treći put posebnom videoporukom. Da je to tako kako on kaže, bilo bi dovoljno to jednom uraditi i to bi se očistilo. Nakon prvog saopštenja procjena je bila da ono nije polučilo potreban efekat, onda je otišao u emisiju ‘Jutro za sve’, gdje nikad nije bio nervozniji, galamio je na voditelja i tu se, također, vidjelo da nešto nije uredu, a treći pokušaj s videoporukom je bio vrlo loš. Naravno, SDP-ovci mu aplaudiraju s komentarima, ali građani vide da je tu nešto mutno, a to je samo vrh ledenog brijega, konstatuje Imamović.
Reuf Bajrović pak insistira na tome da je neophodno ostati smiren i fokusirati se isključivo na činjenice
Dakle, činjenica je da Parlament FBiH mora raspravljati o ovome i da gospodin Mioković, koji upravlja Predstavničkim domom, na jedan neprofesionalan način nalazi se u vrlo teškoj poziciji. Ako sazove sjednicu, to će biti vrlo gledano i afera će dobiti dodatnu medijsku pažnju, a ako je ne sazove, bit će još gore, jer će još više pažnje biti, jer će ispasti da neće da sazove sjednicu koju je po poslovniku dužan sazvati. Slažem se da je ovo početak jedne velike sage po kojoj ćemo, vjerovatno, pamtiti ovu vlast Trojke, naglašava Bajrović, dok Numanović, komentarišući ukupno ponašanje premijera Vlade FBiH Nermina Nikšića, konstatuje:
Sva dosadašnja argumentacija premijera Nikšića pokazala je ono što je u dobroj mjeri poznato i odranije. Premijer je apsolutno nekompetentan, čak i tu. On apsolutno ne razumije da je premijer, a ne istražitelj.
On je u jednoj od najmoćnijih, ako ne i najmoćnijoj poziciji u državi, a ne razumije sistem. To se vidi po tome što se on prema ovome odnosi kao nekoj privatnoj stvari i pri tome sam kaže: ‘Jesam, i opet ću.’ On je, dakle, svjesno ušao u eklatantno kršenje zakona koji evidentno ne razumije, konstatuje Numanović
(Istraga.ba)