
“Republika Srpska je osigurala svoje finansiranje u ovoj i sljedećoj godini”, rekao je entitetski predsjednik Milorad Dodik u emisiji Telering.
– U zadnja dva mjeseca Republika Srpska bilježi dobre rezultate. Uspjeli smo da javni dug smanjimo 32 odsto na 30, a opšti sa 34 na 32 odsto – rekao je.
To su, kaže on, nesumnjivi uspjesi.
– Ostali smo likvidni. Povećali smo penzije, povećavamo plate. Pokazali smo da nismo oni koji o tome pričaju, nego oni koji to realizuju – rekao je Dodik.
Potom je komentarisao slučaj Vijadukt te rekao da RS ne bježi od svojih obaveza i da je ponudila rješenje zasnovano na zakonu.
– Mi ne sporimo da je to problem, i onda smo mi rekli ima nerasporođenog novca na nivou BiH. Najlakša varijanta je da ovo što je neraspoređeno dio koji pripada Republici Srpskoj, a to je 300 miliona platite završimo taj proces i gotovo. Međutim oni neće, oni kažu neće BiH to platiti – rekao je Dodik i dodao:
– Od danas ću se raspitivati šta je to. Neće biti ni jednog dana da nećemo ispitivati zašto se ovo desilo. A jedni krivci su za to upravo advokati koji su odavde iz Banjaluke i koji su u sprezi sa sarajevskim advokatima i djelom iz državnih institucija.
Izraženi stavovi i mišljenja u tekstovima su isključivo autorski i ne odražavaju nužno stavove uredništva ili vlasnika Balkan X portala.
