Predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik poručio je da je odlučan da nastavi da brani ustavnu i dejtonsku poziciju Republike Srpske, koja je, kako je naveo, snažno ugrožena djelovanjem Kristijana Šmita, za kojeg tvrdi da nije legalan ni legitiman i da nije potvrđen u Vijeću sigurnosti.

Volja naroda Srpske izražena na izborima biće ispoštovana bez obzira na pritiske.

Dodik je poruku objavio na društvenoj mreži „Iks“, ističući da neće odstupiti od odbrane položaja entiteta i da će nastaviti s političkim aktivnostima u tom pravcu.

Podrška iz Budimpešte

U retrospektivi protekle sedmice, Dodik je naveo da je razgovarao sa prijateljem, mađarskim premijerom Viktorom Orbanom, kojeg je opisao kao osobu koja jasno i hrabro stoji uz volju naroda, demokratiju i suverenitet.

— Orban snažno podržava Republiku Srpsku, dodao je Dodik, naglašavajući važnost međunarodne podrške u trenutnoj situaciji.