
U kasnim večernjim satima u Hrvatskoj se dogodio ozbiljan incident kada su trojica muškaraca automobilom probila ogradu i zaletjela se u vojnu kasarnu. Prema informacijama objavljenim u medijima, napad se dogodio u vojarni „Pukovnik Predrag Matanović“ u Petrinji.
Muškarci su ušli vozilom u krug kasarne mimo kontrole i time izazvali sigurnosni incident. Srećom, u incidentu nije bilo povrijeđenih osoba. Policija je odmah reagovala i uhapsila sve trojicu osumnjičenih.
Iako motiv još nije službeno potvrđen, prema nezvaničnim informacijama jedan od uhapšenih je srpske nacionalnosti, što je izazvalo dodatnu pažnju medija i političkih komentatora. MUP i vojni vrh Hrvatske pokrenuli su internu istragu.
Cijeli slučaj se tretira krajnje ozbiljno zbog moguće ugroženosti sigurnosti vojnih objekata, a dodatne mjere nadzora su već uvedene.
📢 Imate mišljenje o ovoj temi?
Uključite se u raspravu i ostavite komentar na našem sajtu ili društvenim mrežama. BALKAN X PORTAL