
27. svibnja 2025. | Balkan X portal
Najbolji srpski tenisač Novak Đoković uspješno je započeo nastup na Roland Garrosu pobjedom nad Amerikancem Mackenziejem McDonaldom na terenu Philippe Chatrier. No, osim impresivne igre, Đoković je nakon meča iznio i jednu zanimljivu i emotivnu izjavu – zlatna medalja koju je osvojio na Olimpijskim igrama više nije kod njega.
– “Nemam zlatnu medalju sa sobom, ali tu je na mojoj torbi crtež zlata. Moj otac više voli trofeje, pa je ona kod njega. Tako i zlatna medalja,” rekao je Đoković.
Dodao je kako mu je osvajanje olimpijskog zlata bilo jedan od najvećih snova i najvažnijih ciljeva u karijeri, kojem je posvetio cijelu prošlu sezonu. Taj je san ostvario prošle godine kada je u velikom finalu Olimpijskih igara u Parizu pobijedio Karlosa Alcaraza, a trijumf je okrunjen emotivnom proslavom na poznatom balkonu u Beogradu.
Đoković je ovom pobjedom na Roland Garrosu napravio novi korak prema još jednom Grand Slam naslovu, ali je još jednom pokazao i koliko mu obitelj znači – jer, kako sam kaže, “kada su djeca ušla na teren, sve se promijenilo.”
Zlatna medalja možda više nije kod njega, ali njena vrijednost ostaje neprocjenjiva – i sportski, i obiteljski.
📢 Imate mišljenje o ovoj temi?
Uključite se u raspravu i ostavite komentar na našem sajtu ili društvenim mrežama. BALKAN X PORTAL