
Nakon tri meseca provedenih u dopisivanju sa “ljubav Ilon”, kako ga je zavela u kontaktima, počelo je ono što je zapravo od samog starta i bio cilj – traženje novca
Svakog dana sve više svedočimo brojnim internet prevarama među kojima su najučestalije one koje se događaju tako što se pojedinci predstavljaju kao poznate ličnosti kojima je žrtva prevare zapala za oko. Nakon svetski poznate prevare u kojoj je žena poverovala da se dopisuje sa Bred Pitom, ovih dana viralna je postala prevara u kojoj je “glavni akter” Ilon Mask.
Naime, anonimna žrtva (69) iz Brazila verovala je da komunicira sa Ilonom Maskom zbog čega je prestupniku poslala svoj broj telefona ne bi li nastavili kontakt preko Telegram aplikacije. Nakon tri meseca provedenih u dopisivanju sa “ljubav Ilon”, kako ga je zavela u kontaktima, počelo je ono što je zapravo od samog starta i bio cilj – traženje novca.
Žena sve vreme je verovala da se dopisuje sa pravim Ilonom Maskom
“Lažni Ilon Mask počeo je da traži novac od žrtve, obećavajući da će poslati poklone, poput cveća i nakita. To, naravno, nikada nije stiglo na njenu adresu,” izjavio je šef civilne policije Žoze Sena i dodao da je prevarant čak tražio i novac za kupovinu goriva za svoj privatni avion, prenosi Dejli Mejl.
Zaljubljena žena navodnom Ilonu Masku više puta je slala novac (krenula je sa 517 dolara, a zatim 10.700, pa 16.000 dolara), a ukupan iznos koji mu je dala je oko 26.000 evra.
Na ovu prevaru tačku su stavila deca prevarene gospođe nakon što su pronašla poruke u kojima se pominju planovi o prodaji porodične kuće za 86.000 dolara.
“Ljubavi moja, nakon što prodaš kuću, imam ozbiljnu investicionu platformu,” glasila je poruka koju su našla deca, a u istoj joj je lažni Ilon obećao i povrat od preko 600.000 dolara za samo tri dana.
“Optužuju me da šaljem novac. Ali, sve ćemo im dokazati. Nemamo šta da krijemo,” odogovorila je prevarena žena, na šta joj je lažni Mask odgovorio: “Da, ljubavi moja, svakako, ali trebalo bi da iznenadimo decu, a to sada nije dobro.”
Ceo slučaj prijavljen je policiji koja je u svom saopštenju navela da veruje da je anonimna gospođa bila na meti organizovane kriminalne organizacije i da možda postoje i druge žrtve.
“Savetujemo porodicama da obrate pažnju na starije članove, posebno ako provode dosta vremena razmenjujući poruke u raznim aplikacijama. Ako postoji sumnja, trebalo bi da provere da li osoba sa druge strane zaista postoji i da li šalje bilo kakve finansijske zahteve”, naveli su.
(Kurir.rs/J.M.)
Izraženi stavovi i mišljenja u tekstovima su isključivo autorski i ne odražavaju nužno stavove uredništva ili vlasnika Balkan X portala.