Međutim, od istrage neće biti ništa, jer je Tužilaštvo Bosne i Hercegovine zaključilo da je sasvim normalno da gosti na ročištu psuju državnoj sutkinji, da je nazivaju pogrdnim imenima.
(Patria) – “Oni će nas pobit’ sve na ovaj način, užas, katastrofa. Morala sam izaći, bolje da izađem nego da me istjeraju. Jebem li joj, sve joj jebem, isfrustrirana kuja došla preko politike. Bila pomoćnik ministra i vi novinari što ne istražujete o istorijama sudija. Samo po nama političarima pucate, bila gospođa kadar SDA, došla za sudiju. Toliko o pravičnosti suda. Ne mogu zaista reći previše onog što ne treba”.
Ovako je u naletu bijesa 5. februara govorila druga pratilja za ročišta Milorada Dodika, potpredsjednica njegovog SNSD-a i zastupnica u Parlamentu Bosne i Hercegovine.
O kočijaško-mafijaškom ataku na sutkinju Senu Uzunović, Tužilaštvo Bosne i Hercegovine informisala je v.d. predsjednica Suda BiH Minka Kreho. Osim toga, protiv Vulić je podnesena i krivična prijava zbog ometanja rada Suda.
Međutim, od istrage neće biti ništa, jer je Tužilaštvo Bosne i Hercegovine zaključilo da je sasvim normalno da gosti na ročištu psuju državnoj sutkinji, da je nazivaju pogrdnim imenima, pritom navodeći da je to minimum onoga što misle ali eto suzdržavaju se.
Sutkinja Sena Uzunović od početka suđenja Miloradu Dodiku izložena je neviđenom pritisku a u slučaju Vulić i teškim uvredama i napadima na njenu ličnost. No, Tužilaštvo BiH kaže da to nije ometanje procesa, odnosno da nije krivično djelo.
Dakle, atak na osobu koja u datom trenutku predstavlja vrh pravosudnog sistema Bosne i Hercegovine i napad na njenu ličnost tokom ročišta, prema Tužilaštvu Bosne i Hercegovine nije krivično djelo. Ili bi možda bilo da su predstavnici nekog udruženja boraca zagalamili tokom suđenja komandantima Armije RBiH kojih je sve više na optuženičkim klupama.
Ali, Tužilaštvo Bosne i Hercegovine odavno je kreiralo sistem prema kojem zakoni vrijede isključivo za one koji iza sebe nemaju domaću ili internacionalnu političko-mafijašku mrežu koja bi ih na raznorazne načine branila.
Ne želeći da ulazim u to šta je krivično djelo, jer nisam pravnik, postavlja se pitanje da li bi Vulić bila uhapšena da recimo nekoj policajki izgovori ono što je izgovorila sutkinji suda BiH? Naravno da bi, osim ako to ne bi bila intervencija Dodikove policije. Kako to da je vrijeđanje policajke ili policajca manje bitno ili drugačije od teških uvreda i ataka na sutkinju?
A isto Tužilaštvo koje teške uvrede i atak na ličnost sutkinje ne kvalifikuje kao krivično djelo nerijetko je u vapaju zbog pritisaka koje, eto, trpe zbog “medija” i njihovog izvještavanja.
Siguran sam da niti jedan medij nije napisao ništa slično o tužiocima Tužilaštva Bosne i Hercegovine kao što je Vulić izgovorila o sutkinji Uzunović.
No, očito Vulić i slični imaju privilegovan položaj, kao što ga ima i njihov predsjednik kojem se sposobnost za praćenje sudskog postupka utvrđuje onoliko puta koliko je potrebno da se utvrdi kako je privremeno nesposoban.
Pitanje je samo do koje mjere će pristrasno pravosuđe puhati balon pristrasnosti i šta će biti kada on pukne
Izraženi stavovi i mišljenja u tekstovima su isključivo autorski i ne odražavaju nužno stavove uredništva ili vlasnika Balkan X portala.